Stejně jako v minulém roce se i letos na startu objevila početná skupina běžců z Atletiky Benešov a nutno dodat, že benešovské žluto-modré barvy byly rozhodně vidět. Hned v prvním závodě těch nejmenších, konkrétně ročníku 2017 a mladších, doběhla na pěkném 11. místě Karolína Alexandrová. Ještě lépe si vedla v dalším běhu, tentokrát ročníku 2016, Františka Palušová, která srdnatě bojovala až do cíle a závod dokončila na 7. místě. Na 20. místě pak skončila Elen Jordánová. Ve stejném závodě kluků doběhl Antonín Kmoníček na 11 .místě.

Hned v dalším závodě na 500m pak „cinkla“ první benešovská medaile. Zasloužila se o ní Josefína Pavliščová, která doběhla na krásném 2. místě. Nebýt skutečnosti, že se na startu potkala s talentovanou Monikou Popíkovou z Havlíčkova Brodu, závod by jistě vyhrála. Ve stejném závodě kluků se opakovala stejná, tedy „nemlich ta samá“ situace: nejenže na druhém místě doběhl v krásném finiši další z Pavlišců, Štepán, ale i jeho čas byl téměř shodný s časem jeho sestry Josefíny.

V kategorii přípravka starší ročníku 2014 se pak na startu objevila Karolína Míčková, která po delší době vyměnila sprinterské tretry za tempové krosky. Karolína si ze závodu odnesla 6. místo a především zjištění, že po 400m závod nekončí, ale naopak začíná. Poté již přišel nejúspěšnější závod pro benešovské barvy, tedy závod na 1 150m mladších žákyň ročníku 2012. Hned od startu bylo jasné, že Anička Pavliščová se rozhodně nechce nést na stříbrné vlně svých sourozenců a stylem start-cíl s přehledem zvítězila. Velký souboj se odehrál o třetí místo. Nakonec ale bronzový stupínek, i přesto, že závěr hodně bolel, uhájila Barbora Vynšová. Na stejné trati ročníku 2011 doběhla na 15. místě Valentýna Bredlerová.

Medaile s pořadovým číslem pět na sebe nedala dlouho čekat. Postaral se o ní Vít Rada, který v závodě mladších žáků zkompletoval medailovou sadu mladšího žactva svým 2. místem a tak očividně spokojený, závodům bedlivě přihlížející trenér Jan Šíma mohl jít „bouchnout šampaňské“. Druhý benešovský zástupce Ondřej Douda doběhl na celkovém 16. místě.

V následujícím běhu starších žáků se objevili Miroslav Malenčuk a Daniel Novák, kteří závod dokončili na 7., resp. 15. místě.

Poslední medailovou radost pak benešovským připravila svým třetím místem Klára Tulachová v hlavní kategorii žen a juniorek.

Celková bilance čítající 17 startů a 6 medailí je více než slušná a nezbývá než konstatovat, že vstup do jarní sezóny byl tedy pro „žlutomodré“ více než zdařilý.